Ako prebieha profesionálne bielenie zubov.

Úsmev patrí medzi prvé veci, ktoré si na druhom človeku všimneme. Nie každý má prirodzene pekný a biely úsmev. Niektorí ľudia sa snažia bieliť zuby v domácom prostredí, na základe rôznych receptov a návodov. Pri nešetrnom domácom bielení zubov môže dôjsť k poškodeniu zubnej skloviny. Zuby s poškodenou sklovinou sú náchylnejšie na rôzne ochorenia a vy tak môžete skončiť nielen s nedostatočne bielymi, ale aj poškodenými zubami. Aj v prípade bielenia sa zverte len do rúk profesionálov v zubnej ambulancii, kde na bielenie zubov dohliada odborník. 

Najskôr zdravé až potom biele

Pred samotným bielením zubov je nevyhnutná prehliadka u zubného lekára. Len zdravé zuby môžu byť krásne a biele. Zubný lekár zhodnotí stav chrupu. Niektorí pacienti musia pred bielením podstúpiť stomatologické ošetrenie, niektorým stačí dentálna hygiena. Všetko závisí od aktuálneho zdravotného stavu zubov.

Pri ambulantnom bielení zubov sa väčšinou používajú prípravky na báze peroxidu vodíka. Tie sa aplikujú na zubnú sklovinu a ich pôsobením sa zosvetľuje farba zubu. Účinok peroxidových prípravkom môže byť posilnený laserovým žiarením alebo pomocou ozónu. Ak zákrok vykonáva odborník, je takéto bielenie úplne bezpečné.

Bielenie zubov sa neodporúča deťom, mladým do 18 rokov, tehotným alebo dojčiacim mamičkám a takisto ľuďom, ktorí majú zubné implantáty.

 

 


Prejsť na panel nástrojov